Saare Öko


Saaremaa DeliFood OÜ poolt toodetud mahetoodete tootmisel järgitakse mahetootmise nõudeid ja põhimõtteid.
Mahetoodete tootmiseks kasutatakse vaid mahetoorainet, mis on mahepõllumajanduslikult toodetud.
Mahetooraine võetakse vastu tunnustatud tarnijalt, kellel on kehtiv mahetunnustus.

Toodetud mahetooted on tervislikud ja puhtad tooted, mis on vabad pestitsiidijääkidest ja kunstlikest lisaainetest ega sisalda geneetiliselt muundatud organisme.
Mahetootmine on usaldusväärne, kontrollitakse ja teostatakse järelevalvet riigi poolt.

Öko kahekambrilised jogurtid, marjalisandiga, 150 g on valmistatud mahetäispiimast ja maitselt mahedad, kergelt hapukad, iseloomulik maitse jogurtile. Marjalisandid on samuti mahepõllumajandusest.

Öko kohuke 40 g on valmisatud mahetoorainetest ja maitselt koorene, kreemja konsistentsiga kaetud maheglasuuriga.
Kohuke on pika traditsiooni ja ajalooga kohupiimamaius, mille põhikoostisosadeks on kohupiim ja glasuur(võib olla ka täidisega või/ja lisandiga). Saaremaal toodetud kreemise mahekohukese põhitooraineteks on mahekoor,- piim, -või. Kohuke meeldib nii lastele, kui täiskasvanutele.

Öko mahekohuke on erakordselt maitsev ja rikkaliku koostisega kohuke.
Kõik see kokku teebki ülimaitsva kohukese.
Rikkalik, palju maitset, tekstuur-konsistents tüüpiline kohupiimale.

Mahetoodete tootmine aitab kliendil teha valikuid ja toota jätkusuutlike tooteid. Mahetooted on märgistatud EU mahelogoga, mille järgi tunneb tarbija tooted ära. Mahetoodete nimetuses kasutatakse sõnalist viidet mahetootele.

Mahetooraine kasvatamisel ei ole kasutatud sünteetilisi väetiseid, pestitsiide ja kasvuhormoone ning kariloomade puhul söödalisandeid. On keelatud toidu kiiritamine ja GMO-de kasutamine.
Mahepõllumajandus ehk ökoloogiline põllumajandus on selline põllumajanduslik tootmisviis, kus pööratakse suurt tähelepanu keskkonnahoiule ja ökoloogilisele tasakaalule.